top of page
Aktywne Śląskie
LOGO HORIZONTAL (1).png

Głównym celem projektu jest stworzenie i prowadzenie wysokiej jakości medium  obywatelskiego, skupiającego się na działalności organizacji pozarządowych oraz jednostek samorządowych, podejmujących inicjatywy na rzecz aktywizowania lokalnej oraz regionalnej społeczności województwa śląskiego. Projekt jest realizowany od 1 czerwca 2021 roku do 31 grudnia 2022 roku.

 

Artykuły w ramach Aktywne Śląskie dotyczą dwóch głównych tematów. Pierwszym z nich jest promowanie aktywności społecznej i obywatelskiej, poprzez ukazywanie wartościowych inicjatyw, które podejmowane są na terenie województwa śląskiego. Naszym zamiarem jest opisywanie zarówno wydarzeń, które będą miały miejsce, jak i przekazywanie mieszkańcom relacji z miejsca odbywania się danych inicjatyw. Drugim z głównych tematów jest monitorowanie działania instytucji samorządowych.

 

W ramach działalności programu, organizujemy także plebiscyt na najlepszą inicjatywę obywatelską w województwie śląskim w 2022 roku. W ramach plebiscytu to czytelnicy portalu zgłaszają oraz głosują na swoich faworytów. Wyniki prezentujemy zarówno na łamach naszego portalu oraz podczas uroczystej gali połączonej z wręczeniem nagród.

 

Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Programu  Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Zrzut ekranu 2023-02-09 102552.png
bottom of page