top of page
E-SENIOR+
e senior + logo.png

“E-SENIOR+” to warsztaty dla osób powyżej 60 roku życia, mające na celu zminimalizowanie wykluczenia cyfrowego tej grupy wiekowej, usprawnienie ich wiedzy oraz poszerzenie bezpieczeństwa w korzystaniu z dostępnych narzędzi cyfrowych.

 

Projekt skierowany jest do mieszkańców Metropolii GZM. Zajęcia poświęcone są poszerzaniu kompetencji cyfrowych oraz bezpieczeństwu w sieci. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 grudnia 2021 roku i będzie trwała do 30 listopada 2022 roku.

 

“E-SENIOR+” składa się z czterech warsztatów oraz dwóch spotkań otwartych w przestrzeni internetowej. Warsztaty są poświęcone dwóm zagadnieniom: poszerzaniu kompetencji cyfrowych, ze szczególnym naciskiem na obsługę portali takich jak: obywatel.gov.pl, epuap.gov.pl oraz innych związanych z łatwiejszym załatwianiem spraw urzędowych, a także bezpieczeństwem w sieci. Zakres przeprowadzanych modułów jest dopasowany do aktualnych umiejętności oraz potrzeb każdego z uczestników. Każdy z cykli składa się z czterech dwugodzinnych spotkań. Warsztaty odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Instytut Roździeńskiego. Spotkania otwarte w przestrzeni internetowej "Spotkajmy się cyfrowo!", mają na celu aktywizację i integrację społeczną osób starszych, poszerzanie ich horyzontów, dzielenie się swoimi pasjami i historiami oraz możliwość dyskusji na bliskie im tematy. W ramach spotkań podejmowane są tematy poświęcone hobby i formom aktywnego spędzania czasu, inicjatywom dla seniorów w Metropolii GZM, opowieściom i wspomnieniom o życiu na Śląsku w dawnych latach, dyskusji na temat dalszych inicjatyw i pomysłów dla grup 60+.

Projekt jest finansowany ze środków Narodowej Agencji Europejskiego Korpusu Solidarności - Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w programie Projekty solidarności.

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanych przez nas

konspektów zajęć:

BELKI (2).png
bottom of page