top of page
Kuźnia Polskości w Katowicach
BELKI.png
Kuźnia Polskości LOGO (2).png

Celem projektu jest stworzenie i prowadzenie ośrodka wspierania inicjatyw społecznych i patriotycznych na Śląsku z siedzibą w Katowicach, które umożliwia patriotom i społecznikom podejmowanie działań dla dobra naszej ojczyzny.

 

Działalność Kuźni będzie opiera się na dwóch podstawowych filarach:

 

  • stworzeniu przestrzeni wspólnej dla organizacji patriotycznych z województwa śląskiego, czyli nowoczesnego biura coworkingowego w centrum Katowic. Kuźnia zapewni także wsparcie ekspertów specjalizujących się w prowadzeniu działalności patriotycznej i obywatelskiej, księgowości oraz fundraisingu.

  • prowadzeniu działań wspierających dla małych organizacji i grup nieformalnych: centrum promowania kultury i nowoczesnego systemu edukacji patriotycznej poprzez realizację działań szkoleniowych.
     

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego - edycja 2022 Wolność po polsku.

Oferta ośrodka

Warsztaty o tematyce historyczno-patriotycznej

Wszystkie informacje o spotkaniach publikowane są na bieżąco na Facebooku Stowarzyszenia Instytut Roździeńskiego.

Biblioteka dotycząca działalności III sektora

Udało nam się skompletować dość pokaźną biblioteczkę, a w niej pozycje dotyczące historii Polski i Śląska, poradniki dla NGO, a nawet trochę poezji.

Darmowa przestrzeń coworkingowa

Oferujemy dużą przestrzeń coworkingową w samym centrum Katowic! Do dyspozycji są dwa pomieszczenia - większy open space oraz mniejszy, zamknięty pokój. W każdym z pomieszczeń są miejsca do siedzenia, stoły, rzutnik oraz ekran. Ponadto można się połączyć z naszym wi-fi.
 

Mentoring dla młodych organizacji oraz grup nieformalnych

Prowadzimy mentoring z zakresu realizacji działań o charakterze obywatelsko-patriotycznym, księgowości, prawa oraz fundraisingu. Mentoring realizowany jest przez praktyków III sektora.

Wypożyczalnia sprzętu

Dysponujemy szerokim wachlarzem sprzętu audiowizualnego. Od kamer i aparatów, po profesjonalny sprzęt do nagrywania podcastów.

Usługa wirtualnego biura i asystenta pocztowego dla młodych organizacji

Wirtualne biuro to doskonała niskokosztowa opcja dla raczkujących NGO. Umożliwiamy rejestrację podmiotu na adres naszego biura.

Specjaliści
Maciek Aktywne Śląskie_edited.jpg

Maciej Malik

specjalista ds. fundraisingu oraz księgowości w NGO

Kwadraty-14.jpg

Natalia Tyńska

specjalistka ds. promocji w NGO

Raw3-325.jpg

Karolina Rzepecka-Jarosz

specjalistka ds. fundarisingu

Kwadraty-18.jpg

Artur Tyński

specjalista ds. projektów historyczno-patriotycznych

Raw3-329.jpg

Krzysztof Tarabura

specjalista ds. fundraisingu

Kontakt

adres:

ul. Mariacka 37/6

40-014 Katowice

tel. +48 533 468 276

e-mail: kontakt@rozdzienski.org

Biuro czynne jest od pon. do pt. w godz. 10-16.

Ze względu na podejmowanie działań również poza samym ośrodkiem, prosimy o wcześniejsze umówienie się na spotkanie telefonicznie.

bottom of page